LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La celebració de la Verge Blanca a Cicles Formatius

Oferim a la Verge els nostres desitjos per aquest nou curs.

Durant el dia d’avui alguns dels alumnes de CF del col·legi Episcopal han col·laborat en  les activitats que han realitzat  els infants de 2n Cicle d’Educació Infantil  com a motiu de la commemoració de la Verge Blanca, Patrona de Lleida i de la nostra escola. Mn Manel va passar per totes les classes a explicar-nos  la història de la Verge Blanca  convidant a l’alumnat de CF a participar en la celebració d’avui fent una ofrena i una pregària. Els alumnes han anat explicant els seus desitjos per aquest nou curs de diferents maneres: unes amb una espelma, els altres amb murals on havien retolat els seus noms i els seus anhels. Finalment hem pregat i fet un “OOOOEEEEE” per la Verge Blanca amb agraïment per aquest dia especial i amb el desig que ens ajudi a aconseguir els nostres propòsits.

PER LLEGIR MÉS...