LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Les humanitats, un repte intel·lectual i una oportunitat professional

Els humanístics de 1r de Batxillerat en el “II Congrés Internacional de Joves Investigadors en Llengua i Literatura Catalanes”   

El passat dijous, 4 d’octubre, els alumnes de primer de Batxillerat de la modalitat de Batxillerat Humanístic van participar en una de les jornades del II Congrés Internacional de Joves Investigadors en Llengua i Literatura Catalanes, que se celebra a la Universitat de Lleida.

L’acostament a la nova gramàtica de la Llengua Catalana, de mans de la professora Natàlia Carbonell de la Universitat de Girona,  i les possibilitats professionals derivades de l’àmbit de la Filologia catalana i de les humanitats en general -en la xerrada de Francesc Feliu, professor de la mateixa universitat– van centrar bona part de la matinal a la UdL. 

En acabar la jornada, els alumnes van valorar molt positivament la participació en aquesta activitat, ja que van manifestar que els havia obert els ulls, i que havien evidenciat de primera mà que les humanitats constitueixen alhora un repte intel·lectual i una oportunitat professional.

PER LLEGIR MÉS...