COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Les humanitats, un repte intel·lectual i una oportunitat professional

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els humanístics de 1r de Batxillerat en el “II Congrés Internacional de Joves Investigadors en Llengua i Literatura Catalanes”   

El passat dijous, 4 d’octubre, els alumnes de primer de Batxillerat de la modalitat de Batxillerat Humanístic van participar en una de les jornades del II Congrés Internacional de Joves Investigadors en Llengua i Literatura Catalanes, que se celebra a la Universitat de Lleida.

L’acostament a la nova gramàtica de la Llengua Catalana, de mans de la professora Natàlia Carbonell de la Universitat de Girona,  i les possibilitats professionals derivades de l’àmbit de la Filologia catalana i de les humanitats en general -en la xerrada de Francesc Feliu, professor de la mateixa universitat– van centrar bona part de la matinal a la UdL. 

En acabar la jornada, els alumnes van valorar molt positivament la participació en aquesta activitat, ja que van manifestar que els havia obert els ulls, i que havien evidenciat de primera mà que les humanitats constitueixen alhora un repte intel·lectual i una oportunitat professional.

PER LLEGIR MÉS...