LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visita Segre i Lleida Televisió

Aquesta setmana els alumnes de 4t d’ESO del Col•legi estem duent a terme el primer projecte de recerca d’aquest curs.

Aquest dimecres 12 de desembre, l’alumnat de l’àmbit periodístic hem visitat les instal•lacions del Grup Segre on hem pogut veure les diverses tasques que es realitzen.

Durant la primera part de la visita ens han ensenyat el plató on es graven els seus programes de televisió i ens han mostrat el seu funcionament. A continuació, ens han explicat tota la feina que realitzen els  treballadors,  tant els que estan davant com darrera de les càmeres. Posteriorment, hem pogut observar la zona on es redacta el diari i ens han comentat la seva producció i altres temes d’interès. Finalment, ens han reproduït un vídeo com a conclusió del que hem pogut observar al llarg de la visita més la impressió i distribució del diari.

Sincerament, hem après molt en aquesta visita i, a més, algun de nosaltres també s’ha estrenat com a locutor televisiu. Ha estat un matí molt interessant! Gràcies!

PER LLEGIR MÉS...