LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

STEM AMB TU.

La nostra ambaixadora la Sra. Marta Chèfer Nicolàs, professora de la UDL dins l’àmbit de l’arquitectura.

És una iniciativa ideada per l’Associació de Dones Investigadores i Tecnològiques a Catalunya (AMIT-CAT) que té com a objectiu fomentar les vocacions en ciències, tecnologia, enginyeries i matemàtiques, que integra la dimensió de gènere i que pretén garantir les mateixes oportunitats d’èxit laboral per noies i nois.

Ha realitzat una xerrada divulgativa presentant les seves activitats professionals i/o de recerca científica, motivacions i expectatives de futur, tot incorporant la dimensió de gènere en el discurs per a conscienciar a l’alumnat d’ESO que el fet de ser dones no pot ser una barrera o un impediment per tenir una trajectòria professional i científica d’èxit.

L’objectiu final de STEM AMB TU és fer visibles tres elements fonamentals: les dones científiques i tecnòlogues, els biaixos de gènere dins la nostra societat amb les seves causes i conseqüències, i la promoció de les STEM entre les noies com a professions apassionants i de futur.

Una xerrada enriquidora per a ambdós gèneres.

PER LLEGIR MÉS...