ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

STEM AMB TU.

Publicat el ·

La nostra ambaixadora la Sra. Marta Chèfer Nicolàs, professora de la UDL dins l’àmbit de l’arquitectura.

És una iniciativa ideada per l’Associació de Dones Investigadores i Tecnològiques a Catalunya (AMIT-CAT) que té com a objectiu fomentar les vocacions en ciències, tecnologia, enginyeries i matemàtiques, que integra la dimensió de gènere i que pretén garantir les mateixes oportunitats d’èxit laboral per noies i nois.

Ha realitzat una xerrada divulgativa presentant les seves activitats professionals i/o de recerca científica, motivacions i expectatives de futur, tot incorporant la dimensió de gènere en el discurs per a conscienciar a l’alumnat d’ESO que el fet de ser dones no pot ser una barrera o un impediment per tenir una trajectòria professional i científica d’èxit.

L’objectiu final de STEM AMB TU és fer visibles tres elements fonamentals: les dones científiques i tecnòlogues, els biaixos de gènere dins la nostra societat amb les seves causes i conseqüències, i la promoció de les STEM entre les noies com a professions apassionants i de futur.

Una xerrada enriquidora per a ambdós gèneres.