LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visitem la Caserna de la Guàrdia Urbana!

Pobles i ciutats.

Aprofitant el projecte de Medi Natural i Social d’aquest trimestre: Els pobles i les ciutats, aquesta setmana els alumnes de 2n d’Educació Primària hem fet una sortida a la Caserna de la Guàrdia Urbana de Lleida amb l’objectiu de conèixer el funcionament d’aquest servei a la nostra ciutat.

La visita ha estat guiada, per tal de poder descobrir totes les instal·lacions de l’edifici. Amb els ulls ben oberts hem pogut destapar tots els secrets de la caserna i no ens hem perdut cap detall. Ha estat molt interessant poder veure en primera persona tot el funcionament d’aquest servei. Hem fet un recorregut per tots els despatxos, les càmeres de seguretat, l’àrea de custòdia, la sala de comandament…Els nens i nenes estaven molt emocionats!

Fins i tot, hem tingut la gran sort de poder sentir-nos una estona com si fóssim guàrdies urbans de la ciutat: hem pujat a les motos i a una furgoneta molt especial. Ha estat molt divertit i emocionant per tots els nens i nenes. Repetirem!!!

PER LLEGIR MÉS...