LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Acomiadem en Carnestoltes

Adéu Carnestoltes i benvinguda Quaresma.

Després d’una setmana de gresca on hem seguit, atentament, les ordres del Rei Carnestoltes, hem arribat amb molta il·lusió a l’esperat dia de Carnaval. Els nens i nenes de Cicle Inicial han gaudit d’una tarda d’animació, jugant i ballant al so dels joves músics de la Banda i Cicle Mitjà i Superior han fet una jornada de tallers de plàstica per donar forma a un original barret commemoració del 60 aniversari del Col·legi. Ara però toca tornar a la calma, amb la crema de les malifetes donem la benvinguda a la Vella Quaresma i setmana rere setmana omplirem les seves 7 cames de bons propòsits que ens ajudaran a reflexionar i a ser millors.

PER LLEGIR MÉS...