COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Apadrinament lector

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Una experiència d’aprenentatge-servei i d’animació a la lectura.

Durant aquest segon trimestre, els alumnes de primer i sisè de primària porten a terme un projecte molt engrescador i molt interessant, l’apadrinament lector.

Aquesta activitat es realitza en parelles formades per un alumne/a de sisè, que fa de padrí de lectura, i per un nen o nena de primer, que és el fillol/a. Això vol dir que cada un dels alumnes de 6è es compromet a ajudar a llegir al seu fillol i, al mateix temps, l’engresca i li encomana el gust per la lectura. Aquest compromís és una responsabilitat envers els més petits i queda reflectit en el contracte que signen els dos components al iniciar el projecte.

A l’acabar l’activitat de mitja hora setmanal de lectura, l’expressió dels grans denota la satisfacció per la responsabilitat exercida i la dels petits, la satisfacció per la valuosa dedicació exclusiva que se’ls ha concedit.

PER LLEGIR MÉS...