LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Us presentem l’equip motor del nostre col·legi que va impulsar les Jornades del voluntariat a l’Acadèmia Mariana d’enguany.

Els alumnes de 4t d’ESO van participar en aquesta trobada organitzada per Càritas i per voluntaris de les escoles participants.

Les II Jornades de Voluntariat a l’Acadèmia Mariana van ser organitzades per Càritas amb l’ajut d’uns voluntaris de luxe: alguns dels nostres alumnes. La resta va participar d’una gimcana amb diverses entitats de Lleida dedicades a l’acció social. Va ser una bona oportunitat per a conèixer una part important del teixit associatiu de Lleida i per a intercanviar experiències amb adolescents d’altres escoles de la ciutat. Una trobada memorable.

PER LLEGIR MÉS...