COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

El Josep Saula i el Ferran Solé assisteixen al Taller de Física de Partícules

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Assisteixen convidats a un Taller a la UB.

El passat divendres 8 de febrer el Ferran Solé i el Pep Saula, alumnes dels batxillerats Tecnològic i Doble Via respectivament, van assistir al Taller de Física de Partícules organitzat per l’Institut de Ciències del Cosmos en conjunció amb el CERN.

La jornada va consistir en un seguit de conferències on es tractaven qüestions físiques com la mecànica quàntica, els detectors de partícules i l’origen de l’univers. Després de dinar, es van dur a terme tot d’activitats pràctiques que consistien en l’anàlisi de dades reals obtingudes a partir del LHC, el col·lisionador de partícules més gran del planeta.

Tot plegat va ser una gran experiència que els va permetre aprofundir sobre les qüestions fonamentals de l’univers i descobrir com és la feina del científic en el camps de la recerca cosmològica.

PER LLEGIR MÉS...