LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Trobada Arxiprestal de Catequesi

Celebrem amb altres infants la nostra fe en Jesús.

El passat dissabte 30 de març, varem celebrar la trobada anual dels infants de l’arxiprestat que enguany han de celebrar la Primera Comunió. La trobada va tenir lloc a la parròquia de Santa Tereseta. Del col·legi vam participar 12 infants. Amb altres nens de les diferents parròquies i col·legis de l’arxiprestat, vam passar una bona estona acompanyats del grup Cor Nou que ens va presentar una dinàmica amb cançons i balls per reflexionar sobre el text de la conversió de Zaqueu. Va ser una trobada dinàmica en la que vam cantar, dansar, pregar i escoltar seguint el text de Zaqueu. Abans d’acabar la trobada, el nostre Bisbe Salvador ens va adreçar unes paraules i tot seguit vam finalitzar la festa amb una dansa tots plegats, catequistes i infants.

PER LLEGIR MÉS...