LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Joc i moviment!

Psicomotricitat i activitat aquàtica.

Els nens i nenes de P1 gaudeixen setmanalment d’una sessió d’activitat psicomotriu. Aquell dia els infants en portar el xandall de l’escola, ja esperen amb il·lusió l’arribada a l’aula polivalent. El treball de la consciència del propi cos i de les diferents possibilitats d’aquest mitjançant activitats com poden ser resseguir un circuit, jugar amb pilotes o fins i tot treballar l’equilibri, són algunes de les activitats que més els hi agraden als nostres infants.

D’altra banda, una de les activitats estrella de la llar són les sessions d’activitat aquàtica a la piscina de l’escola. Els monitors de piscina cada dijous i divendres ens esperen amb els peixets preparats per donar-nos la benvinguda. A la piscina, alguns dels exercicis que més ens agraden són fer l’estrella i nedar amb el xurro tot fent xip xap al ritme que movem els peus!

PER LLEGIR MÉS...