ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

CFGS de Condicionament Físic

Publicat el ·

Titulacions FEDA Entrenament en Suspensió.

El dimecres dia 03 d’abril, els alumnes del Cicle de Condicionament Físic van rebre les titulacions que els acrediten com a instructors d’activitats dirigides amb entrenaments en suspensió.
Després de superar positivament els exàmens teòrics i pràctics que s’han anat fent durant el primer i el segon trimestre d’activitats dirigides, aquests alumnes ja estan preparats per formar part del món laboral i per començar a treballar als centres de fitness, impartint aquesta activitat que és tan innovadora i que actualment està en alça.
Durant el tercer trimestre, els alumnes de Condicionament Físic podran optar a examinar-se de l’activitat de Tonificació dirigida de Base i de la de Cross Force Training.