ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

Som solidaris

Publicat el ·

Campanya de Mans Unides.

Divendres, 12 d’abril, els nens i nenes d’Educació Primària van participar d’una jornada solidària adreçada al tercer món i sota el lema “La dona del Segle XXI, ni independent, ni segura, ni amb veu”.

Després de diverses sessions de tutoria a l’aula, les activitats programades per donar forma a la jornada, van estar un concert a càrrec dels alumnes de l’Aula de Música del col·legi, una sessió de cinema, un berenar solidari i una caminada dels alumnes de CS.

Un seguit d’activitats, que ens van acostar a conèixer les circumstàncies d’altres persones que viuen situacions diferents a la nostra i a compartir la importància de poder col·laborar, en projectes solidaris, per aconseguir aportar el nostre petit gra de sorra en la construcció d’un món millor.

Moltes gràcies per les vostres donacions!