LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Som solidaris

Campanya de Mans Unides.

Divendres, 12 d’abril, els nens i nenes d’Educació Primària van participar d’una jornada solidària adreçada al tercer món i sota el lema “La dona del Segle XXI, ni independent, ni segura, ni amb veu”.

Després de diverses sessions de tutoria a l’aula, les activitats programades per donar forma a la jornada, van estar un concert a càrrec dels alumnes de l’Aula de Música del col·legi, una sessió de cinema, un berenar solidari i una caminada dels alumnes de CS.

Un seguit d’activitats, que ens van acostar a conèixer les circumstàncies d’altres persones que viuen situacions diferents a la nostra i a compartir la importància de poder col·laborar, en projectes solidaris, per aconseguir aportar el nostre petit gra de sorra en la construcció d’un món millor.

Moltes gràcies per les vostres donacions!

PER LLEGIR MÉS...