COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Sortida musical a CaixaFòrum

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els infants de P5 fem música.

Només arribar ens va rebre en Pep, un músic experimentat, que ens va conduir cap a la sala on es va realitzar l’activitat. Allí asseguts ens va presentar uns instruments diversos que, en sonar, explicaven una història sobre una tempesta i uns animals que sortien després d’aquesta. Tots vam poder fer sonar aquests instruments especials.

Més tard, vam poder experimentar amb el so que produïen uns globus connectats a un ordinador que, quan el Pep volia, només polsant un botó, el so canviava de registre: podia ser una botzina, un cotxe, diferents veus, …

Va ser una sessió molt imaginativa, divertida i creativa.

PER LLEGIR MÉS...