COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCACTIVA DE LES FAMÍLIES

Estada a l’empresa

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Iniciem un nou projecte.

Els alumnes de Batxillerat que cursen la matèria transversal “Estada a l’Empresa” han iniciat el programa a l’escola. En aquesta matèria treballen continguts com iniciativa emprenedora, riscos laborals, recerca activa d’ocupació, primers auxilis, relacions i actituds laborals,… i també realitzen visites a empreses. Durant el juliol cada alumne farà pràctiques en una empresa on tindrà l’oportunitat de conèixer de primera mà el funcionament del mercat laboral.

 

Per llegir més...

Qualitat de l’aire que respirem

Prevenció i salut. Optativa 2n d’ESO. Visita a  l’Estació de Vigilància i Previsió de la contaminació atmosfèrica, per entendre què respirem dia

Escuma líquida… Un dolç esmorzar

Química a la cuina. Optativa 1r d’ESO. La nata muntada és una dispersió col·loidal, després d’haver estat batent la nata i escumant-la