LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Fira “Petits empresaris de Ponent”

Els i les alumnes de 6è es converteixen en empresaris i participen en una fira.

Els i les alumnes de sisè curs de primària, durant aquest segon i tercer trimestre, han estat realitzant el projecte interdisciplinari que porta per nom “Petits empresaris de Po-nent” i en el qual hi participen diversos centres educatius del nostre entorn. Després de mesos de treball, han creat tres empreses: “Solidar&Epis”, que elabora productes artístics; “Epishop”, que confecciona material escolar i “EpisLittleMarketC6, que fabrica objectes de decoració i regal, tot, de forma artesanal. Aquests productes els han venut a la Fira que va tenir lloc el divendres 7 de juny a l’eix de vianants, davant de la Catedral de Lleida i amb la finalitat de donar els benefi-cis obtinguts a l’ONG Mans Unides. Durant la Fira, a més de la venda dels productes que havien elaborat, també es va fer una presentació de les diferents empreses participants en el projecte, al pati de l’IEI. Seguidament, es va realitzar una taula rodona conduïda per un periodista, amb l’alum-nat del projecte “Petits empresaris de Ponent” per tal que poguessin explicar la seva experiència en aquest projecte. Finalment, es va fer un lliurament de diplomes i un sorteig d’una panera formada per un producte de cada empresa. Els alumnes van gaudir molt del dia, ja que van viure en primera persona el treball d’empresari. A més, després de mesos de treball, han pogut observar que tot esforç té una merescuda resposta: han aconseguit uns bons beneficis per donar a l’ONG Mans Unides. Ha estat un projecte molt engrescador pels infants, a partir del qual han après a ser emprenedors, han fomentat la seva autonomia, han desenvolupat valors com la creati-vitat, la solidaritat, el treball cooperatiu, han intercanviat idees i per tant, han pogut comprendre la realitat social en la qual vivim i els drets i deures que tenim els ciuta-dans a l’hora de crear una empresa. Àlbum fotografies fira: https://photos.google.com/share/AF1Qip-NHkyoV3JGN_lWmH9la2nPq9xxKTzjjaDYC-ITxGC13FYN4uC-cjVjV62PFsSa-vgA?key=b1N5eE40LWJELXlTUmFRenBpOEF4a2FRY3V4R0lR

PER LLEGIR MÉS...