LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

LaBanda a semifinals de Musicaula

Gran actuació de LaBanda a Getafe.

El passat dissabte 22 de juny LaBanda del col·legi, acompanyada de pares i familiars van anar a Getafe per concursar com a semifinalistes del concurs nacional Musicaula, en el que van quedar entre els 10 millors grups de pop-rock de tota Espanya. Els músics van nterpretar tres peces: Je veux, una cançó de la cantautora francesa Zaz, i dos composicions pròpies: Anhelo, de Lucía Sesé , tema en el que reivindica la injusticia al món i el maltracte als més desafavorits. Ila cançó amb la que es presewntava a concurs: Orso, composada per Aleix Molina en el que parla dels diferents i difícils moments en que es troba una persona en l’edat d’adolescencia. Una gran actuació que no va tenir el mesrescut passi a la gran final que es celebrarà el proper dissabte 29 de juny a Eivissa.Visca la música en viu i visca LaBanda!!

PER LLEGIR MÉS...