ACTUALITAT

COL·LEGI EPISCOPAL

Un alumne de l’Episcopal segona millor nota a les Proves d’Accés a la Universitat (PAU) de Catalunya

Publicat el ·

Els dies 12, 13 i 14 de juny es van presentar 33.944 estudiants catalans a les proves d’accés a la Universitat. N’hi havia 79 del Col·legi Episcopal de Lleida. Tots els nois i noies del Col·legi van aprovar i han pogut, per tant, accedir als estudis de les diverses universitats.

En aquesta convocatòria la nota més alta l’ha obtingut un alumne amb un 9,9 i després amb 9,8 hi ha quatre alumnes, un dels quals és en Max Gasia Tost, alumne del Col·legi Episcopal. Li donem la nostra més gran enhorabona.

El proper dia 19 de juliol, a Barcelona, 693 alumnes (406 noies i 287 nois) rebran la distinció que atorga el Govern de la Generalitat als estudiants que tenen una nota igual o superior a 9 en la fase general de les PAU;  tres d’ells són de l’Episcopal: en Max Gasia amb 9,8, l’Etna Miró amb 9,7 i en Pep Saula amb 9,3.

Celebrem amb goig aquests bons resultats fruit de la dedicació, el treball i l’estudi. Enhorabona a tots i cadascú així com a les seves famílies