LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Petits artistes contemporanis

Caixes artístiques que viatgen des del Museu de La Panera a l’Episcopal.

Encaixa’t és un projecte de creació contemporània adreçat als infants de 0 a 3 anys. L’objectiu és crear una peça d’art que aproxima l’entorn a través de conceptes i del procés creatiu de cada autor. Durant el procés es respecten les capacitats i ritmes evolutius. L’activació de la peça consta de tres moments: el descobriment dels objectes i de l’artista, la seva experimentació a través del joc i la producció. En aquest cas, l’Ignacio Uriarte (1972), amb la seva caixa STAMP, ens ha ofert diferents materials d’oficina. Durant uns dies hem pogut crear les nostres obres col·lectives amb: bolígrafs i retoladors de color roig, blau, negre i verd; gomes; regle, escaire, cartabó i transportador de diferents colors; segells de goma i tinta.

PER LLEGIR MÉS...