COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Petits artistes contemporanis

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Caixes artístiques que viatgen des del Museu de La Panera a l’Episcopal.

Encaixa’t és un projecte de creació contemporània adreçat als infants de 0 a 3 anys. L’objectiu és crear una peça d’art que aproxima l’entorn a través de conceptes i del procés creatiu de cada autor. Durant el procés es respecten les capacitats i ritmes evolutius. L’activació de la peça consta de tres moments: el descobriment dels objectes i de l’artista, la seva experimentació a través del joc i la producció. En aquest cas, l’Ignacio Uriarte (1972), amb la seva caixa STAMP, ens ha ofert diferents materials d’oficina. Durant uns dies hem pogut crear les nostres obres col·lectives amb: bolígrafs i retoladors de color roig, blau, negre i verd; gomes; regle, escaire, cartabó i transportador de diferents colors; segells de goma i tinta.

PER LLEGIR MÉS...