LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Malalties minoritàries

Històries compartides.

El passat dia 13 i 21 de novembre, els alumnes de 1r i 2n de Batxillerat respectivament, van assistir a la xerrada de la Marató de TV3. Com cada any l’objectiu d’aquesta conferència és donar a conèixer el tema que es tractarà a La Marató, que aquest any està dedicada a les Malalties Minoritàries. Cal despertar l’esperit solidari dels joves envers les persones afectades i les seves famílies, així com la mobilització social en benefici de la recerca. 

Aquestes sessions informatives les imparteixen professionals de la salut amb el suport de material gràfic i de la projecció d’un vídeo didàctic, i malgrat el tema de la xerrada és sempre sensible, els/les alumnes prenen consciència i participen de manera activa en el torn de preguntes que el conferenciant ofereix, apropant-los a una realitat que moltes vegades no els queda gaire lluny.

PER LLEGIR MÉS...