Logo200

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els alumnes del PROJECTE “EMPRESA I COMUNICACIÓ” de primer de Batxillerat visitem el Centre Europeu d’Empreses d’Innovació

CEEI Lleida-Centre Europeu d’Empreses i Innovació.

El passat 8 de novembre vàrem tenir l’oportunitat de visitar el CEEI de Lleida, on el tècnic de creació empresarial i assessorament, Salvador Pifarré ens va explicar el seu funcionament i ens va mostrar les seves instal·lacions.

El Centre Europeu d’Empreses i Innovació (CEEI) és una fundació constituïda pels principals agents socioeconòmics de les terres de Lleida, que treballa sota el paraigües de l’empresa GLOBALleida, amb l’objectiu d’identificar les idees innovadores i dotar-les de mitjans materials i humans per transformar-les en empreses referents pel teixit econòmic del territori.

La seva funció és acollir, assessorar i donar suport a la creació de noves empreses i models de negocis innovadors, i treballa pel foment de la cultura de la innovació a les empreses ja existents per tal d’afavorir la seva competitivitat i la diversificació de l’economia a les terres de Lleida.

Una xerrada clau que obre portes de futur a partir de l’assessorament, emprenedoria i innovació.

PER LLEGIR MÉS...