LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

XLV Concurs infantil i juvenil de pessebres

Els alumnes del col·legi Episcopal destaquen en el concurs de pessebres.

El passat diumenge 12 de gener, a l’Auditori Enric Granados de Lleida, es va celebrar la cloenda del Cicle de Nadal amb l’entrega dels premis del XLV Concurs infantil i juvenil de pessebres, un acte organitzat per l’Agrupació Ilerdenca de Pessebristes.

Es van lliurar premis, accèssits i mencions honorífiques a 40 infants i joves de diversos centres escolars. El col·legi Episcopal es va emportar el Premi de la Paeria pel seu millor conjunt de pessebres i un accèssit pel pessebre ecològic exposat al passadís del 1r pis(primària).

A més, en la categoria C (Cicle superior), tres alumnes de 5è van ser premiats amb el primer, segon i tercer premi; 10 alumnes van rebre un accèssit i 7 van tenir mencions honorífiques.

Moltes felicitats a tots els nens i nenes per l’esforç que heu dut a terme per realitzar aquests magnífics pessebres.

PER LLEGIR MÉS...