LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Exposició Mat Collishaw

The End of Innocence.

El dijous 30 de gener, els alumnes de Batxillerat Artístic van assistir a l’exposició “The End of Innocence” de Mat Collishaw a la Fundació Sorigué,

L’exposició s’estructura entorn de dos àmbits: la naturalesa i la història de l’art.

Una reflexió envers la idealització que fem del món natural, encara que aquest pot ser un mitjà hostil, cruel i difícil; i és aquest aspecte el que li resulta a l’artista més interessant. A través del seu treball, Collishaw ens parla del domini del medi natural per part de l’home, i amb això ens enfronta a nosaltres mateixos, als nostres actes i la nostra moral.

Collishaw reinventa i reimagina als artistes precedents de la història de l’art utilitzant un llenguatge actual i mitjans contemporanis. En aquesta part de l’exposició es proposa un diàleg entre l’obra de Collishaw i obres mestres del Museu Nacional del Prado.

PER LLEGIR MÉS...