COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Exposició Mat Collishaw

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

The End of Innocence.

El dijous 30 de gener, els alumnes de Batxillerat Artístic van assistir a l’exposició “The End of Innocence” de Mat Collishaw a la Fundació Sorigué,

L’exposició s’estructura entorn de dos àmbits: la naturalesa i la història de l’art.

Una reflexió envers la idealització que fem del món natural, encara que aquest pot ser un mitjà hostil, cruel i difícil; i és aquest aspecte el que li resulta a l’artista més interessant. A través del seu treball, Collishaw ens parla del domini del medi natural per part de l’home, i amb això ens enfronta a nosaltres mateixos, als nostres actes i la nostra moral.

Collishaw reinventa i reimagina als artistes precedents de la història de l’art utilitzant un llenguatge actual i mitjans contemporanis. En aquesta part de l’exposició es proposa un diàleg entre l’obra de Collishaw i obres mestres del Museu Nacional del Prado.

PER LLEGIR MÉS...