LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visita Guiada CaixaForum: Experiment Any 2100

“Podem predir el futur?”

Aquesta setmana i la propera, els/les alumnes de 1r de Batxillerat realitzen una visita a l’exposició de Caixa Forum “Experiment any 2100”. L’alumnat pot gaudir d’un espai on es troben amb les grans obres literàries i cinematogràfiques de ciència-ficció i pot aventurar-se a explorar com pot ser el nostre futur. Què ens espera a la Terra del futur? Quants serem? Com viurem? De què viurem?…preguntes inquietants i interessants que des de la matèria de Ciències per al món Contemporani, ens permet reconèixer i avaluar a l’aula la dimensió social de problemes i propostes científiques i tecnològiques en relació amb la salut, la biotecnologia, el medi ambient i els recursos naturals.

PER LLEGIR MÉS...