COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Taller de reciclatge a Plàstica

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Reutilitzem el plàstic per crear objectes decoratius.

Seguint el lema del curs, “Sent l’eco”, i des de l’àrea de Tutoria i d’Educació visual i plàstica, a cinquè hem dissenyat i posat a la pràctica una activitat per sensibilitzar els alumnes envers la gestió i conservació dels recursos. Es tracta de descobrir els avantatges del reciclatge i de la reutilització dels residus; en aquest cas concret, reutilització del plàstic.

Hem elaborat, a partir d’una malla plàstica de jardineria i bosses de plàstic reutilitzades, uns rètols amb els noms de cadascun de nosaltres. D’aquesta manera, a partir de la imaginació i creativitat, donem als residus una nova vida creant objectes sorprenents que ens han servit, aquesta vegada, de decoració per als nostres suros.

L’experiència ha estat engrescadora i gratificant i no deixa de ser una més de les moltíssimes possiblitats que ens ofereix el món de les tres “r” (reduir, reciclar i reutilitzar), a més de contribuir, no cal dir-ho, en la cura del medi ambient.

PER LLEGIR MÉS...