COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Sortida de tardor

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Anem a la Mitjana a gaudir de l’entorn natural i a recollir fulles.

Som en plena tardor. Malgrat les circumstàncies, el cicle de la vida segueix el seu camí. I nosaltres amb ell.

Hem anat al Parc de la Mitjana, que fa un goig que enamora. Desprèn aquell aroma inconfusible de vegetació tardana i llueix tot l’espectre cromàtic propi de l’estació, amb una consonància harmònica de verds, grocs, taronges i marrons que inspira  tota mena d’artistes. És fascinant veure com la màgia de la natura dissenya els seus propis models estacionals.

Tot plegat transmet una sensació de pau, tranquil·litat i benestar que convida a quedar-s’hi tot un matí. I això és el que farem. Gaudirem de la bellesa que ens envolta, esmorzarem, passejarem, conviurem i buscarem aquella inspiració artística necessària per tal d’elaborar la nostra propera activitat plàstica: una composició amb fulles sobre fons obscur («esperança davant la dificultat»). Així és que aprofitarem les immenses catifes naturals del Parc  per recollir fulles de totes formes, mides i colors.

Som a la Castanyada i Tots Sants: tradició, cultura cristiana, nostàlgia i record.

PER LLEGIR MÉS...