LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida de tardor

Anem a la Mitjana a gaudir de l’entorn natural i a recollir fulles.

Som en plena tardor. Malgrat les circumstàncies, el cicle de la vida segueix el seu camí. I nosaltres amb ell.

Hem anat al Parc de la Mitjana, que fa un goig que enamora. Desprèn aquell aroma inconfusible de vegetació tardana i llueix tot l’espectre cromàtic propi de l’estació, amb una consonància harmònica de verds, grocs, taronges i marrons que inspira  tota mena d’artistes. És fascinant veure com la màgia de la natura dissenya els seus propis models estacionals.

Tot plegat transmet una sensació de pau, tranquil·litat i benestar que convida a quedar-s’hi tot un matí. I això és el que farem. Gaudirem de la bellesa que ens envolta, esmorzarem, passejarem, conviurem i buscarem aquella inspiració artística necessària per tal d’elaborar la nostra propera activitat plàstica: una composició amb fulles sobre fons obscur («esperança davant la dificultat»). Així és que aprofitarem les immenses catifes naturals del Parc  per recollir fulles de totes formes, mides i colors.

Som a la Castanyada i Tots Sants: tradició, cultura cristiana, nostàlgia i record.

PER LLEGIR MÉS...