LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Taller de contes

El peix irisat.

El conte ocupa un lloc fonamental en la vida de l’infant. A la llar d’infants sabent de la importància d’aquest, treballem un conte cada trimestre. Aquest segon trimestre expliquem “El peix irisat”.

Realitzem activitats relacionades amb les diferents àrees curriculars: narració del conte per part de l’educadora amb diferents tècniques i recursos, pintem el nostre “peix irisat” d’aula, fem titelles, elaborem la nostra disfressa, ampolles sensorials marines, safates experimentals,….

Els contes són grans  transmisors de valors, ajuden a reforçar el vincle afectiu, proporcionen el reconeixement d’emocions i sentiments a l’hora que estimulen l’atenciói l’interès per la lectura en el futur.

PER LLEGIR MÉS...