COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Taller de contes

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El peix irisat.

El conte ocupa un lloc fonamental en la vida de l’infant. A la llar d’infants sabent de la importància d’aquest, treballem un conte cada trimestre. Aquest segon trimestre expliquem “El peix irisat”.

Realitzem activitats relacionades amb les diferents àrees curriculars: narració del conte per part de l’educadora amb diferents tècniques i recursos, pintem el nostre “peix irisat” d’aula, fem titelles, elaborem la nostra disfressa, ampolles sensorials marines, safates experimentals,….

Els contes són grans  transmisors de valors, ajuden a reforçar el vincle afectiu, proporcionen el reconeixement d’emocions i sentiments a l’hora que estimulen l’atenciói l’interès per la lectura en el futur.

PER LLEGIR MÉS...