LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Aspectes clau en l’organització d’esdeveniments d’animació física i esportiva

Xerrada de Vicente Javaloyes als alumnes de primer de SEAS.

Els alumnes de primer grau del cicle formatiu d’animació soci esportiva van assistir, el passat divendres 26 de febrer, a una xerrada sobre els aspectes més importants a considerar a l’hora de planificar i organitzar esdeveniments d’animació soci esportiva i esportiva.
El professor de l’INEFC de Lleida en les matèries de Gestió esportiva i Dret esportiu, Vicente Javaloyes, va celebrar una conferència relacionada amb la matèria del cicle sobre planificació d’animació soci esportiva en què es van tractar els punts més destacables a incorporar i treballar en les fases de preparació, organització, execució i avaluació d’esdeveniments esportius.
Amb una àmplia experiència en aquest camp de la gestió i creació de centres fitness i esportius, vinculat a la gestió, arbitratge i funcionament de federacions nacionals, involucrat en diversos projectes en l’àmbit nacional, continental i internacional com els Jocs del Mediterrani d’Almeria 2005 o Tarragona 2017, a més d’elaborar programes de candidatures d’esdeveniments esportius de gran prestigi entre d’altres.
L’alumnat van poder veure de primera mà el treball que implica la preparació d’aquest tipus d’esdeveniments i van poder agafar idees per desenvolupar els seus projectes de l’assignatura de planificació i qui sap si nous projectes en el seu futur laboral.

PER LLEGIR MÉS...