LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El col·legi Episcopal a més de 2900 m sobre el nivell del mar

Nova experiència en muntanyisme hivernal de l’alumnat de segon d’Ensenyament i Animació Socioesportiva.

Sis hores de caminada, majoritàriament amb raquetes de neu i sobre pedra, neu i gel, porten a l’alumnat de 2n d’Ensenyament i Animació Socioesportiva, al cim del Puigpedrós que, amb 2915 metres sobre el nivell del mar, i situat a la Baixa Cerdanya, passa per ser el cim més alt de les comarques gironines. Dues jornades d’activitat emmarcada en el si de la Unitat Formativa d’Activitats Físicoesportives en el Medi Natural que s’ha completat amb l’estada al Refugi guardat d’alta muntanya de Malniu i un taller d’introducció en l’ús de raquetes de neu. I sens dubte una experiència de vida que de ben segur recordaran per l’estada, la companyonia i les bones condicions climàtiques que han gaudit.

PER LLEGIR MÉS...