COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Campanya de Solidaritat amb el Tercer Món

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Testimoniatge per l’alumnat de Batxillerat.

El dimecres 24 i el dijous 25 de març, els/les alumnes de 1r i 2n de Batxillerat respectivament van assistir a una xerrada programada dins el marc de les activitats de la Campanya de Solidaritat amb el Tercer Món.

L’objectiu d’aquesta conferència ha estat donar a conèixer el testimoniatge de dos voluntaris que han treballat a “La Ciutat de la Felicitat” a Guatemala, un alberg per nens i nenes de 0 a 18 anys que es troben en una situació vulnerable. Amb un discurs impactant basat en explicar casos reals que tenen noms i cognoms, els/les alumnes prenen consciència i reflexionen sobre les greus problemàtiques que viuen nens i nenes del Tercer Món, apropant-los a una realitat que moltes vegades els queda molt lluny

PER LLEGIR MÉS...