LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Campanya de Solidaritat amb el Tercer Món

Testimoniatge per l’alumnat de Batxillerat.

El dimecres 24 i el dijous 25 de març, els/les alumnes de 1r i 2n de Batxillerat respectivament van assistir a una xerrada programada dins el marc de les activitats de la Campanya de Solidaritat amb el Tercer Món.

L’objectiu d’aquesta conferència ha estat donar a conèixer el testimoniatge de dos voluntaris que han treballat a “La Ciutat de la Felicitat” a Guatemala, un alberg per nens i nenes de 0 a 18 anys que es troben en una situació vulnerable. Amb un discurs impactant basat en explicar casos reals que tenen noms i cognoms, els/les alumnes prenen consciència i reflexionen sobre les greus problemàtiques que viuen nens i nenes del Tercer Món, apropant-los a una realitat que moltes vegades els queda molt lluny

PER LLEGIR MÉS...