LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Clínic de Pich & Putt amb l’alumnat de primer d’Ensenyament i Animació Sociesportiva de Grau Superior d’Esports.

Els alumnes gaudeixen d’una jornada en un marc incomparable i unes excel·lents instal·lacions en el Golf Centre Torre-Serona integrada en el paisatge de la comarca del Segrià.

La rebuda a la casa-club pels tècnics, han estat informats dels detalls d’aquesta disciplina esportiva que el nostre alumnat rep en l’assignatura d’esports amb implements i han realitzat una iniciació en la disciplina del Pich & Putt. Primer en el camp de proves, donant els cops de sortida i finalització als forats per tal d’en la segona part del clínic fer una sortida al camp.

Activitat força engrescadora per a l’alumnat que ha conegut i practicat un esport minoritari que costa d’entrar en la societat tot i ser una disciplina amb molts punts a favor per practicar-lo. De fet el Col·legi ha signat un conveni de col·laboració per tal promocionar aquesta pràctica esportiva entre l’alumnat del nostre centre.

PER LLEGIR MÉS...