LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

L’hort a la Llar d’infants

Plantem hortalisses i herbes aromàtiques.

A la llar d’infants amb l’arribada del bon temps donem inici al projecte de l’hort escolar al pati. Els infants, amb l’ajut de les educadores, són els protagonistes, sembren llavors de pastanaga , planten enciams i maduixes i cultiven herbes aromàtiques.

Els més petits, aules de P0, són també partícips del projecte, experimenten les sensacions que els provoca el joc amb la terra humida i tenen cura de la planta de la seva aula.

Amb el treball de l’hort volem fomentar la descoberta i experimentació a partir de la curiositat que aquest els provoca, participant de manera activa en els diferents processos: remoure la terra, regar, treure les males herbes… els infants gaudeixen de l’acció de les seves pròpies experiències.

PER LLEGIR MÉS...