LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sant Jordi arriba

Una tradició molt esperada.

La diada de Sant Jordi és festa gran a la nostra escola, tots hi participem des dels més menuts fins als més grans. Fa dies que treballem fent moltes activitats: explicació i lectura de diferents versions de la llegenda, representacions, treball de rodolins i dites de Sant Jordi, titelles, poemes, dibuixos amb diferents tècniques, jocs digitals, decoracions, creacions plàstiques per emportar-se a casa i el més emocionant del dia 23 la tradicional ballada del nostre estimat drac particular al pati d’educació infantil. Els nens i nenes també han pogut gaudir de les explicacions de contes virtuals gravats per part de les famílies. Visca Sant Jordi!

PER LLEGIR MÉS...