COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Open Arms

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

No més persones refugiades a la deriva.

Els alumnes dels CFGS d’Integració Social i d’Educació Social del Col·legi Episcopal han tingut l’oportunitat de conèixer la realitat de les persones que es veuen obligades a llançar-se al mar com a única alternativa per protegir el dret més fonamental de tots, la vida.
Gràcies a les experiències d’OPEN ARMS i dels testimonis recollits a bord dels seus vaixells han desenvolupat una sessió molt participativa del projecte Educació per la Llibertat amb els objectius de generar empatia i pensament crític davant d’aquestes situacions d’injustícia, trencar els prejudicis i sensibilitzar sobre les desigualtats socials.
Aquests objectius es corresponen amb els que promou el centre educatiu per formar ciutadanes i ciutadans que construeixin una societat inclusiva, acollidora i respectuosa, des del compromís i la solidaritat.

PER LLEGIR MÉS...