LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Open Arms

No més persones refugiades a la deriva.

Els alumnes dels CFGS d’Integració Social i d’Educació Social del Col·legi Episcopal han tingut l’oportunitat de conèixer la realitat de les persones que es veuen obligades a llançar-se al mar com a única alternativa per protegir el dret més fonamental de tots, la vida.
Gràcies a les experiències d’OPEN ARMS i dels testimonis recollits a bord dels seus vaixells han desenvolupat una sessió molt participativa del projecte Educació per la Llibertat amb els objectius de generar empatia i pensament crític davant d’aquestes situacions d’injustícia, trencar els prejudicis i sensibilitzar sobre les desigualtats socials.
Aquests objectius es corresponen amb els que promou el centre educatiu per formar ciutadanes i ciutadans que construeixin una societat inclusiva, acollidora i respectuosa, des del compromís i la solidaritat.

PER LLEGIR MÉS...