LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada Gemma Modol, logopeda CDIAP

Avui ens ha visitat la logopeda Gemma Modol que ens ha parlat dels CDIAP.


Dintre del Mòdul de Cognitiu del 1r curs del CFGS d’Educació Infantil estem treballant la Intervenció Primerenca. Ella treballa en un dels 3 CDIAP que hi ha a la ciutat de Lleida. Ens ha explicat com treballen, a quin tipus d’infants atenen….: i ens ha ensenyat uns vídeos molt interessants!!
Gemma ha remarcat el paper tan important que tenen els professors i professores d’educació infantil per fer la detecció de possibles alteracions en els retards de desenvolupament, ja que una intervenció primerenca és fonamental per garantir un bon procés de millora.
Moltes gràcies, Gemma !! Ens ha agradat molt!!

PER LLEGIR MÉS...