LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El pati, un recurs plenament educatiu.

Fem el disseny de l’espai exterior d’una escola bressol dins el mòdul de didàctica del CFGS d’Educació Infantil.

La nostra pràctica ha consistit en dissenyar un espai plenament educatiu, amb espais que siguin susceptibles de generar aprenentatge, que incitin en els infants les ganes d’investigar, de descobrir, de provar….   El pati és un recurs privilegiat, que ofereix als infants àmplies possibilitats d’intercanvis i experiències amb els iguals i amb els adults, així com també grans oportunitats de moviment, d’experimentació, manipulació i joc.

Plànols, maquetes, presentacions 3D, vídeos … han estat els recursos que les futures educadores i educadors han utilitzat per explicar el seu disseny i la proposta didàctica realitzada.

PER LLEGIR MÉS...