LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Celebració de la Primera Comunió

Rebem a Jesús per primer cop en l’Eucaristia.

Després de les festes de Setmana Santa i un cop acabat el camí de la catequesi, van tenir lloc les celebracions de la Primerar Comunió dels alumnes que l’han volgut fer ara. Les circumstàcies que ens marca la pandèmia i les normes sanitàries, no han impedit fer la celebració, malgrat ha estat una mica diferent als altres anys. La celebració va tenir lloc a l’església de la Sagrada Família a Cappont, que ens oferia més amplitud i espai per tal de poder complir amb seguretat totes les recomanacions sanitàries, el passat dissabte 22 de maig, al migdia. Las missa van estar preparada pels infants, en les que van participar llegint les pregàries i el manifest final. Donades les restriccins d’aforament, la celebració es va retransmetre per videoconferència per tals dels qui no podien assistir presencialment, ho poguessin seguir i acompanyar des de casa.

Ens hem preparat per rebre Jesús per tal d’entendre el que això significa i implica i ara, el nostre camí continua fent créixer la fe, intentant viure segons l’exemple de vida de Jesús. Donem gràcies a Déu pel seu amor i a totes les persones que ens han acompanyat a la catequesi.

PER LLEGIR MÉS...