COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Connecta vides. Dona sang

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Enguany, també !

Els alumnes de 3r d’ESO del col·legi Episcopal hem fet front a la pandèmia i hem aconseguit 151 donacions de les quals 26 han estat oferiments a més a més de 2 donants per medul·la òssia. Tota una xifra en una jornada que enguany s’ha acollit al pavelló del col·legi per tal de poder respectar satisfactòriament les mesures anti COVID. A més a més, en una jornada única, d’un sol dia.

Els alumnes han viscut uns dies atrafegats de tasques múltiples distribuïdes entre les diferents comissions – cita prèvia, logo, instància, periodisme, entre altres -, i han difós la campanya entre els alumnes de l’escola, començant pels més petits i acabant pels més grans – alguns dels quals ja han pogut donar sang avui mateix.

Des d’aquí un agraïment a totes les persones que ho han fet possible, a les famílies, al barri, als patrocinadors – amb els oferiments que ens han fet arribar -, als alumnes, professors i personal del centre.

Un any més, el Col·legi Episcopal ens sentim orgullosos de col·laborar amb el Banc de Sang i amb la nostra ciutat!

PER LLEGIR MÉS...