LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Connecta vides. Dona sang

Enguany, també !

Els alumnes de 3r d’ESO del col·legi Episcopal hem fet front a la pandèmia i hem aconseguit 151 donacions de les quals 26 han estat oferiments a més a més de 2 donants per medul·la òssia. Tota una xifra en una jornada que enguany s’ha acollit al pavelló del col·legi per tal de poder respectar satisfactòriament les mesures anti COVID. A més a més, en una jornada única, d’un sol dia.

Els alumnes han viscut uns dies atrafegats de tasques múltiples distribuïdes entre les diferents comissions – cita prèvia, logo, instància, periodisme, entre altres -, i han difós la campanya entre els alumnes de l’escola, començant pels més petits i acabant pels més grans – alguns dels quals ja han pogut donar sang avui mateix.

Des d’aquí un agraïment a totes les persones que ho han fet possible, a les famílies, al barri, als patrocinadors – amb els oferiments que ens han fet arribar -, als alumnes, professors i personal del centre.

Un any més, el Col·legi Episcopal ens sentim orgullosos de col·laborar amb el Banc de Sang i amb la nostra ciutat!

PER LLEGIR MÉS...