LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Reciclatge creatiu per conscienciar

Reduir, reutilitzar i reciclar.

A Educació Infantil hem realitzat una sèrie d’activitats per recordar la gran importància de tenir cura del nostre entorn. A totes les classes ho hem fet mitjançant contes, simulacions, converses i diàlegs, treballant la identificació dels diferents contenidors per llençar les diferents brosses, cantant cançons que fan referència a les tres erres del reciclatge per reduir, reutilitzar i reciclar.
Els infants de cinc anys han realitzat treballs manuals amb materials de rebuig per regalar-li a la nostra Reina del Reciclatge.
Així hem propiciat que l’alumnat gaudeixi i aprengui que si tots i totes posem el nostre gra de sorra podrem gaudir molt del nostre estimat planeta.

PER LLEGIR MÉS...