LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La tardor a la nostra escola

Ja ha arribat la tardor i la festa de la Castanyada.

Ja fa algunes setmanes que la tardor ens acompanya i a la nostra escola l’hem viscut de diferents maneres: hem sortit al carrer per observar els canvis en la natura, hem recollit materials per treballar a la classe les seves característiques i possibilitats. Ens ha agradat preparar un racó molt especial on hem treballat el vocabulari i propietats dels fruits de la tardor. Hem descobert que podem jugar a fer sèries, comptatge, sumes, restes i altres activitats amb ells.
Hem explicat i escoltat contes sobre la tardor i sobre el personatge entranyable de la Castanyera. Hem après a llegir i escriure dites i poemes de la tardor.
Els treballs plàstics han pintat de tardor aules, passadissos i finestres i han fet créixer la nostra creativitat. Hem confeccionat boniques castanyeres i castanyes que semblen tenir vida pròpia. Hem gaudit ballant diferents danses característiques d’aquesta tradició i, fins i tot, ens han visitat dos Marrameus molt eixerits!!!
Ens agrada la tardor i les seves possibilitats.

PER LLEGIR MÉS...