LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Trencaments en les trajectòries de Vida

Compromís vers les persones.

L’alumnat de primer del CFGS d’integració ha tingut l’oportunitat de conèixer diferents situacions de trencament que podem trobar en la nostra societat.

La residència Jericó i el Menjador ha estat la primera de les visites. Continuant amb les Llars del Seminari i el centre Obert d’Arrels. Per acabar amb dues xerrades molt interessants, una sobre el Projecte de Housing First (Primer la Llar) de Sant Joan de Déu i l’altra sobre la Presó en la qual la Margarida Llop (Pedagoga) ha compartit la seva experiència en aquest àmbit.
En aquestes visites hem pogut conèixer els seus projectes i l’atenció i acompanyament que ofereixen a les persones més desprotegides de la ciutat de Lleida.

La seva tasca pretén l’acostament a aquestes persones amb la finalitat d’afavorir la seva reinserció social.

Han estat experiències impactants, que ens han permès conèixer diferents oportunitats d’acollir i col·laborar amb les persones, destacant la gran implicació de professionals i voluntariat en la seva tasca d’acompanyament.

Esperem poder fer-ho nosaltres ben aviat!!

PER LLEGIR MÉS...