LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Matemàtiques reals i manipulatives

Desenvolupem el mètode EMAT al Cicle Inicial.

Des del curs passat, ens hem iniciat en el mètode EMAT, el qual es basa en el treball d’unes matemàtiques més reals i manipulatives.

A partir de jocs i activitats, els i les alumnes desenvolupen les habilitats matemàtiques necessàries per afrontar els reptes del seu dia a dia i sobretot, sense perdre la motivació en cap moment. Amb el material del qual disposem i a través dels Matijocs, les nenes i els nens formen part del seu propi procés d’aprenentatge que els permet seguir avançant tenint en compte el nivell en el qual es troben.

Amb aquest mètode, l’aprenentatge de les matemàtiques es converteix en un aprenentatge significatiu, alhora que es diverteixen aprenent.

PER LLEGIR MÉS...