LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

A l’ESO incorporem valors mitjançant el testimoniatge d’experiències de vida rellevants

Mossèn Manel convida ciutadans que comparteixen les seves experiències amb els nostres adolescents.

En les darreres setmanes els alumnes de 3r d’ESO han estat presents en les exposicions de diversos testimonis, els quals han explicat les seves experiències al llarg de la seva vida. Aquestes són realitats que sovint el nostre alumnat no n’és coneixedor.

Els primers testimonis, els missioners Esperança i Xavi, ens han parlat del servei que realitzen a la Ciutat de la Felicitat de Guatemala.
Seguidament, han vingut representants de St. Joan de Déu, la Núria i el Pere, per explicar-nos com afronten les malalties mentals. Han estat acompanyats per un professional del centre que ens ha argumentat, també, com superar les addiccions.

PER LLEGIR MÉS...