LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Exposició d’escultura a la Fundació Sorigué

Els alumnes de Batxillerat Artístic coneixen a l’artista Joan de Tanet.

El dimarts dia 30 de novembre  i el dijous dia 2 de desembre, els alumnes  de Batxillerat Artístic van visitar la retrospectiva de l’obra de l’artista Joan de Tanet a la fundació Sorigué.

L’exposició presenta els seus darrers deu anys de treball i reflecteix la seva destresa i constància, a la manera d’un artesà, de treballar la pedra, l’element principal de les seves escultures. Tanet és essencialment escultor, malgrat que el seu treball va molt més enllà i incorpora també la pintura i el dibuix, entre altres formes d’expressió. Format a Roma i a Carrara, treballa la pedra amb una tècnica depurada i precisa, seguint el model dels clàssics, els quals li han servit de font d’inspiració.

Els alumnes van conèixer de la mà de l’artista les tècniques, els estris i els materials amb els quals treballa un escultor.

PER LLEGIR MÉS...