LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Construcció d’un braç robòtic per jugar a escacs

L’alumne de batxillerat Ferran Capell Castelló, ha construït un braç robòtic per jugar a escacs.

L’alumne de batxillerat Ferran Capell Castelló, ha construït, com a treball de recerca, un braç robòtic per jugar a escacs. El sistema està controlat per ordinador (Processing) on es fa i verifica la jugada. Aquest sistema es comunica amb el microcontrolador (Arduino) per realitzar el moviment físic de la peça.

Ha tingut la col·laboració del departament de cicles formatius d’electricitat i electrònica del col·legi. L’alumne, durant tot l’any passat, ha anat desenvolupant el treball de cerca, fins a la construcció final d’aquest gran i treballat projecte.

PER LLEGIR MÉS...