LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Elena Aventín guanya el XIII Premi del Club Rotary de Lleida

El col·legi continua formant líders del demà.

L’Elena Aventín de Segon de Batxillerat humanístic i que també cursa el batxillerat Francès (Batxibac) ha guanyat el premi Protagonistes del demà que atorga el Club Rotary de Lleida en la seva tretzena edició.

L’acte de lliurament del premi va tenir lloc dijous dia 10 de febrer a la sala de conferències de l’Institut Lleida d’Oftalmologia (ILO). Es van seleccionar 6 candidats finalistes i es va comptar amb la participació de 26 centres educatius de Lleida.

Entre els assistents es trobaven els membres del jurat, representants del Rotary club de Lleida, així com autoritats de la ciutat i representants de les diferents escoles.

El premi reconeix aquell jovent lleidatà amb valors, actituds i aptituds que els capaciten per treballar de forma activa en la construcció d’un futur millor, tot valorant la sensibilitat social, l’esforç del treball, l’esperit emprenedor, la capacitat de lideratge, l’actitud de servei i qualitats ètiques que els converteixen en estímul i model pels altres.

Moltes felicitats Elena!

PER LLEGIR MÉS...