LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

L’Episcopal lliura els seus premis i homenatja Joan Barceló, exalumne de l’escola

En el marc de l’Any que duu el nom de l’escriptor de Menàrguens 

Joan Barceló ha estat el protagonista del lliurament dels XXXIII premis de Literatura Jove del Col·legi Episcopal. Per la seva condició d’exalumne, l’escola ha volgut afegir-se a la commemoració de l’Any Barceló, raó per la qual s’ha presentat la seva obra, també pictòrica. El professor de la UdL Julián Acebron ha tancat l’acte amb una glossa de l’obra i de la personalitat de l’autor, entre d’altres, de Diables d’escuma, obra amb la que va guanyar el Premi Vicent Andrés Estelles l’any 1979. 

Els guardonats en la modalitat de poesia han estat Joel Masip, Mar Ortega i Elena Aventín; en tant que en la modalitat de prosa, els premis han estat per Aina Ariza, Gal·la Rubio i Clàudia Cuñat.   Finalment, alumnes de Batxillerat Humanístic han llegit alguns textos representatius de l’autor, alhora que dues alumnes del darrer curs de Grau Professional de Música han interpretat dues peces amb flauta i violoncel. Alumnes Periodisme Batxillerat Humanístic.

PER LLEGIR MÉS...