LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Vida d’ecosistemes terrestres

Visitem el Centre de Fauna de Vallcalent.

Els alumnes de 3r hem iniciat el nostre projecte anomenat “Els petits canvis són poderosos” visitant el Centre de Fauna de Vallcalent. La sortida ha estat un bon inici per començar a treballar els conceptes d’un dels Objectius de Desenvolupament Sostenible (ODS) que formen part del projecte, el 15 “Vida d’ecosistemes terrestres”.

Durant la visita ens han donat resposta a força preguntes: Com són d’intel·ligents els corbs? Què hem de fer si trobem un animal a terra immòbil al costat d’una torre d’alta tensió? Per què són tan importants els voltors dins el nostre ecosistema?

La Raquel ens ha explicat un munt de coses i ens han sorprès molt!

A partir d’ara potser canviarem algun hàbit fent-ho millor pel bé comú.

PER LLEGIR MÉS...