LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Premis Recerca Jove 2021

Lliurament de Premis Recerca Jove (PRJ) 2021

El conseller de Recerca i Universitats, Joaquim Nadal, i el conseller d’Educació, Josep González-Cambray, han lliurat els Premis Recerca Jove (PRJ) 2021 que, en aquesta edició, han distingit un total de 86 estudiants de 3r i 4t d’ESO, Batxillerat i Cicles formatius de grau mitjà o superior. S’han realitzat 77 treballs d’investigació científica.

Els Projectes Recerca Jove inclouen també distincions específiques per treballs de recerca en diferents àmbits. El premi Ramon Muntaner es concedeix al millor treball sobre desenvolupament local i és concedit per l’Institut Ramon Muntaner. L’exalumna de Batxillerat Laura Garcia va obtenir aquest premi amb el treball “Creació d’un itinerari botànic” i el va recollir aquest cap de setmana.

També va obtenir un Premi Recerca Jove 2021 l’exalumna Ariadna Garreta pel treball “The gitanos of la Mariola. The gypsies in Lleida”.

PER LLEGIR MÉS...