LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

L’art de contar contes

Dins del mòdul “Expressió i Comunicació”, l’alumnat de 2n del CFGS d’Educació Infantil s’endinsa en el coneixement de l’art d’explicar contes.

Podríem dir que explicar contes és realment tot un art que té un valor educatiu intrínsec i un component lúdic que el converteix en font de màgia i plaer per a l’espectador. Aquests dos aspectes, l’educatiu i el plaent, fan del conte un recurs ineludible en l’educació infantil.
Com contar un conte? Quin conte escollir? Quines característiques ha de tenir? On i quan contar-lo? Aquestes són algunes de les preguntes que l’alumnat de 2n del CFGS d’Educació Infantil ha pogut respondre gràcies a les visites a la Biblioteca pública d’Alcarràs i a la llibreria “El Genet blau” de la nostra ciutat.
Moltes gràcies per contribuir a la formació d’aquests futurs professionals de l’educació infantil.

PER LLEGIR MÉS...